Zbigniew Bródka – zimowa kariera bogata w medale

Wielu fanów sportu w naszym kraju pamięta jego sukces z 201 roku, gdzie podczas Zimowych Igrzysk w Soczi zdobył on złoty medal w łyżwiarstwie szybkim. Pokonał on wtedy dystans w czasie 1:45:006 pokonał on o trzy tysięczne holendra Koena Verweij, który był bardzo niepocieszony, że przegrał z Polakiem.

Trzeba pamiętać, że Zbigniew Bródka w tym czasie był czynnym strażakiem, który musiał dostawać specjalne pozwolenie na wyjazd na te zawody.

Pozostałe sukcesy Zbigniewa Bródki

Zdobył on jeszcze dwa medale na imprezach mistrzowskich w łyżwiarstwie szybkim. Oba z nich zdobył wspólnie z kolegami z Janem Szymańskim i Konradem Niedźwiedzkim. Pierwszy brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w Soczi w 2013 roku, a drugi podczas pamiętnych Igrzysk Olimpijskich  również w Soczi w biegach drużynowych. Tamte Igrzyska były bardzo udane dala naszych łyżwiarzy, ponieważ zdobyli oni tam aż trzy krążki, co nigdy nie udało się w historii tej dyscypliny w naszym kraju.  Zwyciężył on też indywidualnie Puchar Świata na dystansie 1500 metrów w sezonie 2012/2013. Wielokrotnie stawiał na podium Mistrzostw Polski na różnych dystansach. Po sezonie olimpijskim już nigdy nie wrócił na taki poziom jaki prezentował w latach 2012- 2014, gdzie był w czołówce dystansu 1500 metrów.  Zajął piąte miejsce w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski według Przeglądu Sportowego  w 2014 roku.

W czasie swoje kariery ustanowił dwa rekordy Polski jeden w Salt Lake City na 1500 metrów, które przebiegł w czasie 1:42:89, a drugi na dystansie 1000 metrów, który pokonał w czasie 1:07:87. Ten rezultat ustanowił w Calgary, ponieważ na wysokościach uzyskuje się w tej dyscyplinie lepsze wyniki.